У организацији Савеза за школски спорт града Ниша, у среду 14.11.2018. године, на базенима Спортског центра „Чаир“ одржано је Првенство основних и средњих школа града Ниша у пливању. Учешће на овом такмичењу узеле су и основане школе из Алекснинца и Дољевца тако да је ово уједно било првенство града Ниша и окружно првенство. Међу 25 пријављених основних школа имали смо ученике наше школе који су остварили следеће резултате:

1. Сташа Стојановић 8/4 – дисциплина краул 1. место – пласман на Републичко такмичење

2. Алекса Цветановић 5/3 – дисциплина делфин 1. место – пласман на Републичко такмичење

3. Сара Стојановић 6/2 – дисциплина краул 2. место

4. Анђела Јанковић 5/3 – дисциплина прсно 2. место

5. Анастасија Симоновић 5/3 – дисциплина краул 4. место 6. Никола Миленковић – 6/2 дисциплина краул 8. место

Државно школско првенство у пливању одржано је 05.12.2018. године у Крагујевцу уз учешће више од 1100 ученика основних и средњих школа. Нашу школу представљали су Сташа Стојановић (дисциплина краул), ученица 8/4 и Алекса Цветановић (освојио 7. место у дисциплини 50 метара делфин ) ученик 5/3.

Одлазак у Крагујевац искористили смо и за посету спомен парку „Крагујевачки октобар“.