Републичко такмичење у пливању

Републичко школско такмичење у пливању, на којем је наступило око хиљаду младих пливача из  Србије, одржано је у среду 15.11.2017. године у Крагујевцу. Три ученице основне школе „Краљ Петар I“ избориле су учешће на такмичењу. У врло јакој конкуренцији ученице наше школе оствариле су одличan резултат заузевши једно четврто, једно пето и једно једанаесто место.

1.    Петра Микић 6/3 – 4. место, дисциплина прсно
2.    Дуња Милосављевић 8/4 – 5. место, дисциплина краул
3.    Сташа Стојановић 7/4 – 11. место, дисциплина краул

Наставник: Игор Ђорђевић

Првенство основних и средњих школа Града Ниша у пливању

Дана 07.11.2017. године на базенима Спортског центра „Чаир“ одржано је Првенство основних и средњих школа Града Ниша у пливању. Освојено је укопно четири медаља и то три златне и једна сребрна медаља. Три ученица наше школе избориле су пласман на Републичко такмичење које ће бити одржано у Крагујевцу. Ове године нашу школу представљало је пет ученица:

1.    Петра Микић 6/3 – 1. место, дисциплина прсно – пласман на Републичко такмичење
2.    Сташа Стојановић 7/4 – 1. место, дисциплина краул – пласман на Републичко такмичење
3.    Дуња Милосављевић 8/4 – 1. место, дисциплина краул – пласман на Републичко такмичење
4.    Сара Стојановић 5/1 – 2. место, дисциплина краул
5.    Милица Јовић 7/2 – учешће, дисциплина прсно

Наставник:  Игор Ђорђевић

Home Ученици Продужени боравак
Продужени боравак

Основна школа "Краљ Петар I" пружа могућност продуженог боравка деце I и II разреда који се одвија пре и после наставе и има своје васпитно - образовне, здравствене и социолошке вредности.

За продужени боравак деце у школи обезбеђен је простор за вишеструке активности. Пространа учионица опремљена је телевизором, компјутером, дидактичким материјалима, ликовним материјалима, друштвеним играма, играчкама, малом библиотеком као и удобним намештајем предвиђеним за одмор и релаксацију.

Образовно васпитни програм у боравку организован је кроз време за учење и израду домаћих задатака, време за усмерене активности ученика и слободно време ученика.

Време учења

Самостална израда домаћих задатака, уз стручну помоћ учитеља, свакодневно се организује у одређено време као и вежбе читања, писања и математичких задатака. Са ученицима који имају потешкоће у савладавању садржаја организује се индивидуални рад, док се напредним ученицима задају разноврсни додатни задаци.

Време усмерених активности

Усмерене активности се свакодневно организују у боравку и имају за циљ да деца кроз игру унапреде своја знања и вештине из разних области. Организоване активности су из области физичке културе, ликовне културе, музичке културе, говорно језичке - културе и из области природе и друштва. Поред тога организују се и разне креативне радионице попут новогодишњих, ускршњих, осмомартовских као и драмске радионице чије се припремљене представе, покретне игре и рецитације изводе на разним школским манифестацијама. Усмерене активности укључују и разноврсне организоване посете ваншколским објектима.

Слободно време

Слободно време подразумева одмор и релаксацију деце. За ту сврху боравак је опремљен разним играчкама, дидактичким материјалима, друштвеним и едукативним играма као и малом библиотеком изабраних наслова. Када су временски услови повољни деца своје слободно време проводе у школском дворишту које својим садржајем пружа разноврсне активности деце.