Полагање теста

језичких способности (енглески језик) за улазак у двојезично одељење

Oбавештавамо вас да ће Основна школа Краљ Петар I” у среду 5. априла 2017.године у трајању од 18 до 19.30 часова, организовати Дан отворених врата, за представљање и промоцију средњих школа.

Home О школи Оставили су траг Мирослав Стојановић
Мирослав Стојановић

Мирослав Стојановић рођен је 11. јула 1965. године. Основну школу „Моша Пијаде“ уписао је 1972. године. Радо се сећа школских дана проведених у разреду учитељице Невене Деспотовић, који од петог разреда преузима разредни старешина Драгица Мацаревић. Дипломирао је 1991. године на Медицинском факултету у Нишу.

Мирослав је данас професор хирургије на Медицинском факултету, продекан Медицинског факултета у Нишу, као и начелник одељења на Клиници за општу хирургију.

Његова кћер Милица такође је ђак ове школе. Дипломирала је на Филозофком факултету и прво радно искуство започела у својој школи, а данас је професор енглеског језика и књижевности у Економској школи. Син Марко је ученик генерације 2006. године.