Републичко такмичење у пливању

Републичко школско такмичење у пливању, на којем је наступило око хиљаду младих пливача из  Србије, одржано је у среду 15.11.2017. године у Крагујевцу. Три ученице основне школе „Краљ Петар I“ избориле су учешће на такмичењу. У врло јакој конкуренцији ученице наше школе оствариле су одличan резултат заузевши једно четврто, једно пето и једно једанаесто место.

1.    Петра Микић 6/3 – 4. место, дисциплина прсно
2.    Дуња Милосављевић 8/4 – 5. место, дисциплина краул
3.    Сташа Стојановић 7/4 – 11. место, дисциплина краул

Наставник: Игор Ђорђевић

Првенство основних и средњих школа Града Ниша у пливању

Дана 07.11.2017. године на базенима Спортског центра „Чаир“ одржано је Првенство основних и средњих школа Града Ниша у пливању. Освојено је укопно четири медаља и то три златне и једна сребрна медаља. Три ученица наше школе избориле су пласман на Републичко такмичење које ће бити одржано у Крагујевцу. Ове године нашу школу представљало је пет ученица:

1.    Петра Микић 6/3 – 1. место, дисциплина прсно – пласман на Републичко такмичење
2.    Сташа Стојановић 7/4 – 1. место, дисциплина краул – пласман на Републичко такмичење
3.    Дуња Милосављевић 8/4 – 1. место, дисциплина краул – пласман на Републичко такмичење
4.    Сара Стојановић 5/1 – 2. место, дисциплина краул
5.    Милица Јовић 7/2 – учешће, дисциплина прсно

Наставник:  Игор Ђорђевић

Home О школи Оставили су траг Предраг Милетић
Предраг Милетић

Предраг Милетић, рођен у Нишу, 26. септембра 1952. Одељењски старешина му је био Петар Милановић, професор математике. Љубав према фудбалу и спорту у основној школи  донели су му две  победе на кросу.

После средње школе уписао је драмски студио при Народном позоришту у Нишу, а након три године драмског студија, годину дана је провео у професионалном ангажману нишког Народног позоришта.

Завршио је Факултет драмских уметности у Београду, у класи Огњенке Милићевић. Играо је у Народном позоришту у Нишу од 1972. до 1976, и након тога је уписао Факултет драмских уметности (ФДУ) у Београду. Његова прва главна улога је била „Ла МаМа", и улога Антонија у Позоришту на Теразијама у Београду. Од 1981. члан  је Народног позоришта у Београду, где је глумио у више од 40 драма. Такође, играо је у скоро свим српским серијама од 1980. и снимио је низ домаћих и страних филмова. Он је једини члан Народног позоришта у Београду, који је био професионално запослен у опери и драми. Био је члан „З Театра", који је водио глумац и редитељ Миленко Заблаћански, а учествовао је на чувеном Единбуршком међународном фестивалу, у Единбургу, у Шкотској. Написао је  књигу о свом путовању из Београда до Хиландара на Светој гори бициклом са својим кумом Оливером Његом, соло-певачем из Народног позоришта. Књига се зове „Бициклом до Хиландара“. Са супругом Горданом, има два сина, Вука и Тадију.